0 výrobkov: 0,00 €
« naspäť na Kotle Line 1*

Ponast KP 21

Ponast KP 21

Charakteristika výrobku:

 

Kotol KP 21 je základným typom kotlov KP s možnosťou prevádzky s trvalým výkonom od 8 kW.


Kotol so základnou výbavou – kotol s oplechovaním, horákom, riadiacou jednotkou kotla a podávačom paliva je doplnený automatickým zapaľovaním a poloautomatickým čistením výmenníku.


Teplovodné  poloautomatické kotle sú  určené pre vykurovanie od rodinných domov až po bytové domy, priemyselné alebo poľnohospodárske objekty a prevádzky služieb. Poloautomatická prevádzka je zaistená automatickým dávkovaním paliva a spaľovacieho vzduchu, poloautomatické čistenie výmenníka a manuálne odstraňovanie popola. Kotle je možné inštalovať do kaskád pre dosiahnutie celkového potrebného výkonu. Kotol sa dá vybaviť ekvitermnou reguláciou a GSM systémom pre dialkovú kontrolu a riadenie.

 

Obsluha, údržba:

 

Automaticky riadená prevádzka pokojovým termostatom – automatické prikladanie paliva z prevádzkového zásobníka.


Ide  o automatický kotol riadený termostatmi. Trvalá obsluha nie je potrebná, občasná obsluha sa skladá z kontroly množstva paliva v zásobníku a kontroly množstva popola v popolníku. V cca mesačnom intervalu sa prevádza poloautomatické čistenie výmenníka a odstránenie popola.

 

Palivo:

 

Kotle sú určené pre spaľovanie všetkých typov drevných peliet o priemere 6 a 8 mm spĺňajúcich normu DIN, DIN+ (nemecká norma), česká norma ČSN P CEN/TS 14961, rakúska norma ÖNORM M7135.

 

Technický popis:

 

Kotle sa skladajú z telesa kotla – oceľový zvarenec o hrúbke plechu 3 – 6,3 mm, lineárneho horáku vyrobeného zo žiaruvzdornej nerezovej oceli, keramických dielov, opláštenia kotla s tepelnou izoláciou, elektronické riadiacej jednotky a podávačov paliva. Súčasťou kotla sú taktiež prvky zaisťujúce bezpečnú prevádzku zariadení. Automatické riadenie prevádzky zaisťuje  riadiaca  jednotka RKP  v spolupráci s pokojovým a bojlerovým termostatom. Výkon kotle sa môže riadiť v rozsahu 30 – 100% menovitého výkonu. V tomto rozsahu kotol dosahuje rovnakých účinnostných i emisných limitov. Kotol je nutné doplniť prevádzkovým zásobníkom paliva, ktorý sa  umiestniť ľubovoľne v okolí kotle. Kotol je českým výrobkom.


Možnosť modifikácie:

 

KP x1     elektrické topné špirály (protimrazová ochrana systému kúrenia).

 

Rozmery KP 21 KP 21   Technické údaje KP 21 KP 21
Dĺžka kotla mm 1100 Menovitý výkon kW 28,5
Šírka kotla mm 693 Rozsah výkonu kW 8,55 – 28,5
Výška kotla mm 1440 Spotreba paliva kg 1,9 - 6,6
Výška napojenia dymovodu mm 1240 Účinnosť % 90,9
Napojenie výstupu mm 1310 Teplota spalín °C 101 – 134
Napojenie spiatočky mm 750 Príkon W 193
Priemer dymovodu mm 150 Hmotnosť kotla kg 335

 

Ponast KP 21

frage | internetové aplikácie
© 2014 MORUS, s.r.o.