0 výrobkov: 0,00 €
« naspäť na Kotle Line 3***

Ponast KP 22 S

Ponast KP 22 S

Charakteristika výrobku:

 

Nová rada kotlov KP line predstavuje novú generáciu automatických kotlov. Konštrukciou vychádzajú z rady KP 12 – 22 – 62, ale obsahujú rad vylepšení. Z tých hlavných vylepšení je napríklad:

Kotol KP 22 S s možnosťou prevádzky s trvalým výkonom od 8 kW.


Plnoautomatický kotol KP 22 S je vybavený automatickým čistením výmenníka spalín a vynášaním popola.


Teplovodné  plnoautomatické kotle sú  určené pre vykurovanie rodinných domov. Automatická prevádzka je zaistená automatickým dávkovaním paliva a spaľovacieho vzduchu, čistením výmenníka a vynášaním popola. Kotle je možné inštalovať do kaskád pre dosiahnutie celkového potrebného výkonu. Kotol sa dá vybaviť ekvitermnou reguláciou pre riadenie na základe vonkajšej teploty,  GSM komunikáciou alebo pripojením na internet pre diaľkovú kontrolu a riadenie a možnosťou ovládať až 5 okruhov kúrenia alebo  prídavných zariadení.

 

Obsluha, údržba:

 

Automaticky riadená prevádzka pokojovým termostatom – automatické prikladanie paliva z prevádzkového zásobníka.


Ide o automatický kotol riadený termostatmi. Trvalá obsluha nie je potrebná, občasná obsluha sa skladá z kontroly množstva paliva v zásobníku

 

Palivo:

 

Kotle sú určené pre spaľovanie všetkých typov drevných peliet o priemere 6 a 8 mm spĺňajúcich normu DIN, DIN+ (nemecká norma), česká norma ČSN P CEN/TS 14961, rakúska norma ÖNORM M7135.

 

Technický popis:

 

Kotle sa skladajú z telesa kotla – oceľový zvarenec o hrúbke plechu 3 – 6,3 mm, lineárneho horáku vyrobeného zo žiaruvzdornej nerezovej oceli, keramických dielov, opláštenia kotla s tepelnou izoláciou, elektronické riadiacej jednotky a podávačov paliva. Súčasťou kotla sú taktiež prvky zaisťujúce bezpečnú prevádzku zariadení. Automatické riadenie prevádzky zaisťuje nová riadiaca  jednotka s dotykovým displejom  v spolupráci s pokojovým a bojlerovým termostatom. Výkon kotle sa môže riadiť v rozsahu 30 – 100% menovitého výkonu. V tomto rozsahu kotol dosahuje rovnakých  emisných limitov a vysokej účinnosti. Kotol je nutné doplniť prevádzkovým zásobníkom paliva, ktorý sa  umiestniť ľubovoľne v okolí kotle. Kotol je českým výrobkom.


Možnosť modifikácie:

 

KP x2     elektrické topné špirály (protimrazová ochrana systému kúrenia).

 

Rozmery KP 22 S KP 22 S   Technické údaje KP 22 S KP 22 S
Dĺžka kotla mm 1146 Menovitý výkon kW 28,5
Šírka kotla mm 674 Rozsah výkonu kW 8,55 – 28,5
Výška kotla mm 1444 Spotreba paliva kg 1,9 - 6,6
Výška napojenia dymovodu mm 1240 Účinnosť % 90,9
Napojenie výstupu mm 1310 Teplota spalín °C 101 – 134
Napojenie spiatočky mm 750 Príkon W 210
Priemer dymovodu mm 150 Hmotnosť kotla kg 370

 

Ponast KP 22 S

frage | internetové aplikácie
© 2014 MORUS, s.r.o.